Kalendarz na PAŹDZIERNIK 2016 do wydrukowania

kalendarz październik 2016

Nie wiem, czy mogę już zacząć straszyć końcem roku. Zostały co prawda jeszcze 3 miesiące, ale już tylko 2 kalendarze i to o nich chcę dzisiaj z Wami porozmawiać.

Tworząc wersję na styczeń, chciałam porzucić pomysł tworzenia kalendarzy. Człowiek też nie wiedział, jak je udostępniać, gdzie i tym podobne techniczne problemy. Przełamałam się i w lutym pierwszy raz na czerwony dywan wyszedł ludek, który został przewodnim motywem. Po usunięciu starego bloga miałam ochotę skończyć publikację kalendarza, ale cholernie by mi go brakowało. W szczególności tęskniłabym za tworzeniem dedykowanych grafik na każdy miesiąc.

W międzyczasie udało mi się dowiedzieć, że tworzę kalendarz na siłę. Nadal nie wiem czemu, ale skoro o tym mowa. Pomóżcie mi podjąć decyzje, jak ma potoczyć się historia kalendarza na 2017 rok. Obecna forma będzie już troch nudna, a z przekory nie pójdę w kolorowy kalendarz dla odmiany.

Zastanawiałam się nad osobą zakładką na blogu gdzie będzie dostępny kalendarz albo w częściach, albo od razu na cały rok. Rozważałam też stworzenie innych rzeczy pomagających, usprawniających organizację. Dajcie znać, co myślicie, jakie macie pomysły. Są 2 miesiące na decyzję. Myślę, aby grudzień poświecić na stworzenie ewentualnej bazy produktów.

Kalendarz na PAŹDZIERNIK 20116

Najlepszym wyborem jest kartka w formacie A4. Kalendarz przygotowałam w skali szarości, bo wierzę, że u każdego z Was i tak stanie się kolorowy. Jeżeli nie kratki staną się feerią barw, to może, chociaż pokusicie się o pokolorowanie rysunku. Wiecie, że on specjalnie pod chwile radości przygotowany, prawda?

kalendarz październik 2016

kalendarz październik 2016

Wypełnianie kalendarza

Tak, jak już powtarzam od początku roku. Kalendarz może być klasyczny, może stać się plannerem. A jego uzupełnianie jest dowolne. Moje pomysły:

• Często obok obrazka zapisuję sobie najważniejsze cele na dany miesiąc. Zostawiam też trochę miejsca na to, o czym nie mogę zapomnieć. Skleroza to nie choroba PESEL-a.

• Kiedyś już pytałam i dlatego oznaczone na kolor zostały tylko niedziele. Niby można wywnioskować z układu, kiedy one są, ale kolor pomaga naszym oczom w lepszym skupieniu się na datach.

• Tabelka jest tak skonstruowana, aby było pod nią miejsce na jeszcze kilka zapisków. Zdarza mi się tam czasami wcisnąć jakieś notatki. Częściej jednak są tam zapiski związane z kolejnym miesiącem – tym razem mowa o listopadzie.

Który kalendarz na październik wybieracie dla siebie?

 • Mnie się te kalendarze z ludkami podobają :) Lubię takie proste, ale ładne projekty. Bez jakiś udziwnień i zbyt wielu dekoracji :)

  • Czyli czas pomyśleć nad małymi zmianami. Nie mogę go tak samo robić na przyszły rok. :)

 • Ja jestem wielką fanką tego ludzika i tęskniłabym za nim, gdyby zniknął z kalendarza. Nie wiem jak inni, ale ja zawsze jestem ciekawa co pojawi się na plannerze w kolejnym miesiącu, stąd publikowanie go od razu w całości na cały rok odebrałoby mi trochę zabawy :)

  • Na cały rok nie zamierzam od razu opublikować. :) Będzie kolejna wersja, ludzik nie zniknie, ale trochę zmienię wygląd, wiadomo.

 • Dagmara Piekutowska

  Ten ludzik zdecydowanie jest fantastyczny i także by mi brakowało w Twoich kalendarzach. Właściwe to.. dopiero teraz za Twoją sprawą zdałam sobie sprawę, że zbliża się październik!

  • Decyzja już podjęta, że kalendarz będzie. Przejdzie tylko małą zmianę, ale ludzik zostanie.